Bumerang - Yazarkafe

17 Nisan 2018 Salı

EVLİLİĞE İLK ADIM.... SÖZ KESTİK.......

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم 
Bismillahirrahmanirrahim......  

Ailemizin ilk torunu ilk göz ağrımızın Emre'mizin mürvetini görmek nasip oldu  . Hepimizde bir sevinç bir telaş  mutluluktan ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız, kızımızı da çok sevdik tabi . İsteme söz hazırlıkları bir heyecan şimdi eskiler gibi çiçeğini çikolatanı alıp gitmiyorsun damadın kahve içtiği  tepsiden, makasın yüzüklerin konacağı tepsi, pasta hatta pastanın kesileceği masaya kadar belli bir konsept oluyor. 


Derya'da   tahta ve  deniz kabuğu temalı  hazırlık yapmış bizde gümüş tepsiler yerine bu konsepte uygun  çikolata tepsisi ve çiçek yapmaya karar verdik.  


İlk olarak şu anda moda olan Derya'nın konseptine de uygun kütük tepsi almaya karar verdik ama biraz özel kılalım üzerine söz tarihi ve güzel bir not yazdırmak istedik şark handa tepsiyi beğendik ve yazdırmak üzere gönderdik ama ne yazık ki tepsimiz malüm kütük olduğu için çatlamış, nazar deyip bir tane daha beğenip tekrar yazdırmaya yolladık. Çok güzel bir tepsi oldu bir züccaciyeye gidip alamayacağımız bize özel bir tepsi.


                                      
Üzerine çikolata koyacağımız için tüm tepsinin kenarını keten kordonla çevirip altına keten kumaşla kapladık


İçine altın rengi çikolata doldurup delikli tül, keten kordon ve deniz kabuğuyla süsledik .

Çikolatamız hazırdı çiçek içinde önceden hazırlık yaptık keten kumaş ve birkaç keten materyal alıp çiçekcimize götürüp güllerimizi özenle yaptırdık.
O gün geldi çattı bir heyecan bir telaş gittik, sağ olsunlar çok güzel karşılandık Derya'cık masayı çok güzel hazırlamış kahveler içildi tabi damadın ki ayrı tepside özel geldi ama içine baharat çeşitleri atmaya kıyamamış kızımız yani gönül ferahlıhıyla içti kahvesini damadımız . Kahve içme isteme faslı bitince ayrı bir tepsi içinde yüzükler ve makas geldi tabi makas kesmedi kesti derken sözlerini verdi bizim çocuklar.


Masamız önceden hazırlanmış arkasında keten fonların arasında ışıklar yanıp sönüyordu tahtadan isimlerinin baş harflerini yerleştirmişler minik kütüklerden mumluklar , kozalaklar ve deniz kabuklarıyla süslenmişti.


Sağ olsun kızımız her şeyi düşünmüş pastamız da hepsi gibi özeldi isimleri ve tarih yazan tahta levhalar yerleştirilmişti üzerine.Kızımız ve ailesi hazırladıkları o lezizi ikramlıkları ve o güler yüzleriyle bizi çok güzel ağırladılar. Evliliğe adım attıkları bu günde ailecek bir arada çok mutlu olduk Emre'mize hayırlı olsun diyoruz mevlam ikinizinde yüzünü hep güldürsün, Derya'cık sende ailemize hoş geldin .....